×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Bon w wysokości 1000 zł miałby trafić do każdego seniora z województwa zachodniopomorskiego. Na takim pomyśle mieliby skorzystać nie tylko mieszkańcy 60+, ale również kołobrzescy przedsiębiorcy.

Podczas, kiedy rząd chce realizować bon turystyczny dla dzieci, radni PiS z sejmiku wojewódzkiego, wystąpili z podobną inicjatywą, skierowaną jednak do starszych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. 1000 zł mieliby otrzymać, do wykorzystania na wakacje, wszyscy seniorzy z regionu. - Taki bon to nie tylko pomoc dla najstarszych mieszkańców, ale również dla kołobrzeskich przedsiębiorców i hotelarzy – wyjaśnia Henryk Carewicz, radny sejmiku. Dlaczego? Bo pieniądze byłyby do wykorzystania właśnie na terenie województwa zachodniopomorskiego. Kołobrzeg ze swoją największą bazą zabiegową mógłby skorzystać najbardziej, zdaniem kołobrzeskiego samorządowca, na tego rodzaju inicjatywie.


Radni PiS zaapelowali o współpracę, w tym zakresie, do marszałka województwa Olgierda Geblewicza. Wskazali również źródło finansowania pomysłu. Nie mają jednak na razie żadnych wyliczeń, ile tak naprawdę taki pomysł mógłby kosztować. - Czekamy na opinię władz województwa w tej sprawie – mówi Henryk Carewicz.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA