×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To prestiżowe wyróżnienie zostało po raz kolejny przyznane Marinie Solnej w Kołobrzegu.  Obiekt spełnił rygorystyczne normy czystości wody i bezpieczeństwa na bieżący rok i będzie jednym z trzech na terenie miasta, który spełnia te wymogi.
 Ogólnoświatowe wyróżnienie otrzymały również dwa kołobrzeskie kąpieliska: Kołobrzeg Zachód „Plaża TRM” oraz Kołobrzeg Wschód „Bałtyk”

Błękitna Flaga jest programem realizowanym w celu promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich. Program ten spełnia także ważną rolę zwiększania świadomości ekologicznej turystów oraz społeczności lokalnych.

Wyróżnienie certyfikatem Błękitnej Flagi jest przyznawane kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie: jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług. W Polsce Błękitna Flaga została przyznana dla 32 obiektów, w tym dla 25 kąpielisk oraz 7 marin.

Uroczyste zawieszenie Błękitnej Flagi planowane jest na koniec czerwca, wówczas odbędzie się również oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego w Porcie Jachtowym.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA