×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Zarząd Portu Morskiego musiał zwrócić 307 tys. zł, które otrzymał w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. W takiej sytuacji znalazły się spółki komunalne w całym kraju.

Wszystko m.in. dlatego, że w regulaminie, które Polski Fundusz Rozwoju przekazał firmom, które starały się o subwencję, pojawił się zapis, że o pomoc mogą ubiegać się te podmioty komunalne, w których udział miasta nie przekracza 25 procent. Wcześniej jednak system obliczył i przyznał takim spółkom subwencję; wśród nich był m.in. kołobrzeski Zarząd Portu Morskiego. Firma otrzymała 307 tys. zł.


Dzięki tym pieniądzom możliwe byłoby obniżenie czynszu naszym dzierżawcom i taki planowaliśmy zrobić z nich użytek – wyjaśnia Artur Lijewski, prezes spółki. Szybko okazało się, że według nowych regulacji pieniądze nie powinny trafić na konto firmy. - Postanowiliśmy je zwrócić. W gorszej sytuacji są te przedsiębiorstwa, które subwencję zdążyły już wydać – mówi Lijewski.


W ramach rządowej pomocy firma skorzysta jedynie z 50 procentowej obniżki ZUS-u.
Komentarze  
-5 #1 Stoned 2020-06-16 03:43
Aaa w TVPiS ciagle gadają ile to miliardów poszło na ratowanie gospodarki i przedsiębiorstw - tak to prawda tylko że teraz muszą wszystko zwrócić co dostali hahahahaha
Tego już nie powiedzą...

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA