×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Rada Ministrów przyjęła uchwałę zwiększającą o ponad 21 mld zł wydatki na Program Budowy Dróg Krajowych. Plan zakłada m.in. dokończenie budowy trasy S6, która ma połączyć Szczecin Trójmiastem. Całość drogi zostanie sfinansowana ze środków budżetu państwa, a nie jak pierwotnie zakładano w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Dzięki temu inwestycja będzie zrealizowana szybciej.

Już dziś wiadomo, że aż 9 mld złotych z tej kwoty pokryje budowę prawie 150 kilometrów trasy ekspresowej S6.  GDDKiA Szczecin inwestycję podzieli na cztery odcinki: Lębork-DK6 (Bożepole Wielkie) o długości 22 km za blisko 1, 4 mld zł, odcinek Słupsk-Lębork długości 49,6 km za niemal 2,9 mld zł, odcinek Koszalin-Sławno-Słupsk liczący 46,2 km o wartości 2, 6 mld zł i Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej długości 31,7 km za 2,2 mld zł.

Przetargi na całość inwestycji trasy S6 mają być ogłoszone jeszcze w tym roku. Najszybciej na Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej, bo już w te wakacje. Drogi będą oddawane etapami a wszystkie prace zakończą się najpóźniej w 2025 r.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA