×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Przyjechałem tutaj na jeden dzień w 1966 roku, zostałem na zawsze – mówił Antoni Szarmach podczas uroczystości przyznania mu tytułu zasłużonego dla miasta Kołobrzeg. Wieloletni działacz społeczny i pedagog zmarł w czwartek, dzień po swoich 74 urodzinach. Informujemy Was o tym z głębokim żalem.

Trudno opisać w kilku słowach sylwetkę Antoniego Szarmacha. To wieloletni prezes kołobrzeskiego oddziału Ligii Morskiej i Rzecznej, radny, przewodnik turystyczny, zasłużony pedagog, animator kultury, działacz społeczny. Znany z ekologicznej działalności – organizował akcje sadzenia drzew, wycieczki krajoznawcze dla najmłodszych, współpracował z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Był też inicjatorem znanych i lubianych zawodów jak jazda rowerem po desce na wodzie czy wyścig smoczych łodzi.

Nie ma chyba w Kołobrzegu osoby, która nie znałaby Antoniego Szarmacha. Kochał to miasto, kochał ludzi, zawsze uśmiechnięty, życzliwy, pomocny i skromny.------------------------
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Antoniego Szarmacha Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Kołobrzegu, wieloletniego samorządowca oraz wielkiego społecznika i miłośnika przyrody. Rodzinie, całej wspólnocie samorządowej i wszystkim tym, których ta śmierć dotknęła, składamy szczere wyrazy współczucia Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, Wicestarosta Kołobrzeski Jacek Kuś wraz z Członkami Zarządu Powiatu oraz Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Szufel z Radnymi.

----------------------

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim z powodu śmierci
ANTONIEGO SZARMACHA
niezastąpionego przyjaciela i kolegi, społecznika, pedagoga, nauczyciela, człowieka morza, miłośnika przyrody, zasłużonego dla Kołobrzegu

składa
Marek HokŁączę się w bólu i składam najszczersze wyrazy współczucia z powodu śmierci
ANTONIEGO SZARMACHA
społecznika, pedagoga, nauczyciela, człowieka morza, miłośnika przyrody, przewodnika turystycznego, zasłużonego dla Kołobrzegu, naszego przyjaciela i kolegi

składa
Janusz Gromek


----------------------------

Z głębokim żalem żegnamy Pana Antoniego Szarmacha.

Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek niespożytej energii, z pasją realizujący swoje pomysły, otwarty, wrażliwy i dowcipny.

Radny Rady Miejskiej II kadencji w latach 1994 – 1998, Kołobrzeżanin 2006 Roku, Zasłużony dla Miasta Kołobrzegu, laureat nagrody „Kołobrzeska Róża Wiatrów", społecznik, harcerz, żeglarz, pedagog, przewodnik turystyczny po Województwie Zachodniopomorskim.

Pogrążonej w bólu Rodzinie składamy szczere wyrazy kondolencji.
Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska

Przewodniczący Rady Miasta Piotr Lewandowski