×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Do wyborów prezydenckich pozostało kilka dni i kampania wzbudza coraz większe emocje.
W Kołobrzegu przypadki niszczenia banerów wyborczych zgłaszają komitety i zwolennicy kolejnych kandydatów.

Większość spraw jest zgłaszanych na policję i chociaż mundurowi nie informują ile dokładnie zawiadomień wpłynęło do tej pory, mówią o tym sami działacze. W piątek zdjęcie pomazanych materiałów Roberta Biedronia pokazała na swoim fanpage Nowa Lewica Kołobrzeg. Dzień wcześniej, o przypadkach niszczenia banerów Rafała Trzaskowskiego, informowali dziennikarzy działacze Platformy Obywatelskiej. Jedno z takich zdarzeń, które miało miejsce na prywatnej posesji w Gościnie, na policję zgłosił senator Janusz Gromek. Niszczenie plakatu kandydata Koalicji Obywatelskiej przez wandali zarejestrowała kamera umieszczona przy domu.

Jeszcze wcześniej zdjęcie porysowanego baneru Andrzeja Dudy pokazał na swoim profilu Fb radny Krzysztof Plewko. Samorządowiec winą za dewastację obarczył przeciwników politycznych prezydenta. Nam przesłał zdjęcia kolejnych zniszczonych materiałów, w tym plakatów Władysława Kosiniaka-Kamysza.

My przypominamy, że niszczenie materiałów wyborczych jest zagrożone karami; mandatem, grzywną lub nawet aresztem. Mówi o tym art. 67 § 1 kodeksu wykroczeń.

Komentarze  
+3 #1 Spocony Grubas 2020-06-21 10:54
Trochę za słabo z tą dudą pojechali.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA