×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Mniejsza niż zwykle ilość autobusów na liniach regularnych oraz możliwe 50-procentowe obłożenie w każdym z nich – to najważniejsze zmiany, które na sezon wprowadza Komunikacja Miejska.

Wszystkie wytyczne związane są z rządowymi regulacjami dotyczącymi sytuacji epidemicznej. Dlatego, mimo sporego zapotrzebowania w sezonie, jak wyjaśniał podczas konferencji online prezes spółki Michał Jaczyński, do autobusu nie wejdzie więcej niż 45 osób. Ma być również mniej autobusów na liniach regularnych, za to KM uruchamia pojazdy pomocnicze, czyli takie, które dojadą jak najszybciej na przystanki, na których będą potrzebne (czyli pozostanie na nich duża liczba pasażerów – dop.red.).


Od 1 lipca wraca również sprzedaż biletów u kierowców autobusów, jednak za odliczoną należnością. Ważne jest również, aby pasażerowie korzystający z usług KM, mieli, zgodnie z rządowymi wytycznymi, założone maseczki. - Kierowca będzie mógł wyprosić pasażera lub wezwać policję w przypadku jeśli ktoś nie będzie chciał dostosować się do tego obowiązku – mówił Jaczyński.

Poniżej prezentujemy zapis audio z konferencji.Nowy rozkład jazdy autobusów dostępny jest już na stronie Komunikacji Miejskiej pod linkiem [zobacz]

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA