×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Ponad 15 mln złotych otrzymają miasta i gminy z powiatu kołobrzeskiego  w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, który jest częścią rządowej tarczy antykryzysowej. Blisko 8,8 mln zł dostanie miasto Kołobrzeg - środki mają zostać przeznaczone na zadania inwestycyjne.

Informację w tej sprawie przekazał w środę podczas specjalnej konferencji prasowej minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska - Jedynak oraz wojewoda Tomasz Hinc.

- Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, a także inne działania podejmowane w naszym najbliższym otoczeniu – podkreślała podczas konferencji prasowej minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Pieniądze będą przyznawane gminom w formie przelewów na wniosek samorządów – bez zbędnej biurokracji. Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od wartości planowanych przez gminy i powiaty inwestycji. Samorządy (gminy, powiaty i miasta) mogą otrzymać dotacje od 0,5 mln zł do 93,5 mln. W skali województwa najwięcej środków otrzyma Szczecin – 93,5 mln zł. To największa z możliwych kwota dofinansowania.

- Środki przypadające na każdą gminę, powiat czy miasto obliczane są wg matematycznego algorytmu. Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od wartości planowanych przez gminy, powiaty inwestycji. Kwoty maksymalnego limitu dotacji wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów – mówi wojewoda Tomasz Hinc – Preferencje partyjne samorządowców nie mają żadnego znaczenia, pieniądze są dla wszystkich.

Największym beneficjentem w powiecie kołobrzeskim jest miasto, które otrzyma 8,8 ml zł, powiat ma otrzymać ponad 1,7 mln zł, gmina wiejska Kołobrzeg 1,9 mln zł, gmina Gościno 0,8 mln zł, a gminy Ustronie Morskie, Siemyśl, Dygowo oraz Rymań po 500 tys. zł. Środki mają być bezzwrotnie i do wykorzystanie w dowolnym terminie.

foto: ZUW Szczecin
Komentarze  
+3 #1 keniak 2020-06-25 11:25
Co robią reklamy tego śmiecia czaskowskiego na tym portalu

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA