×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Będzie coraz więcej usług medycznych dla mieszkańców za które zapłaci kołobrzeski magistrat. Urzędnicy planują powstanie dwóch kolejnych programów profilaktyki zdrowotnej – pierwszy ma dotyczyć zapobieganiu otyłości u dzieci 9-10 lat, drugi wesprze chorych na osteoporozę.

To niedaleka przyszłość, ale już w tym roku jest realizowanych lub za chwilę będzie, wiele miejskich programów tego typu. To między innymi; dofinansowanie do zapłodnienia metodą in vitro, badania USG lub mammografia piersi dla kobiet w wieku 20-49 lat, a także badania densytometryczne w ramach profilaktyki osteoporozy dla osób powyżej 50 roku życia.

Już podczas najbliższej sesji 6 lipca, radni będą głosować również nad programem szczepień na grypę dla osób powyżej 65 roku życia. Od września, kołobrzescy seniorzy, będą mogli korzystać również z darmowej rehabilitacji.

Obecnie trwa natomiast konkurs ofert na wyłonienie wykonawcy zadania „Zdrowszy Kołobrzeg- wczesne wykrywanie nowotworów piersi”. Mieszkanki nasze miasta będą mogły korzystać z badań już od sierpnia.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA