×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Kołobrzeski magistrat zdecydował o „odmrożeniu” placów zabaw. Od piątku wszystkie takie miejsca zostaną jednorazowo zdezynfekowane, a przy każdym z nich znajdzie się informacja o możliwych zagrożeniach wynikających z COVID-19. Całkowitą odpowiedzialność za bawiące się na placach dzieci będą ponosić ich opiekunowie.

 Kierując się sytuacją w innych miastach, urzędnicy zdecydowali o zdjęciu taśm zabezpieczających, które do tej pory uniemożliwiały korzystanie z placów zabaw. Urzędnicy nie mówią jednak oficjalnie o ich otwarciu. Informują natomiast, że korzystanie z takich miejsc nie jest do końca bezpieczne, ponieważ nie będą one dezynfekowane codziennie. Dlaczego? Przyczyną są oczywiście wysokie koszty – jedna dezynfekcja dziennie wszystkich placów to miesięczny koszt ponad 600 tys. zł.

Miasto informuje również o zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego, których należy bezwzględnie przestrzegać korzystając z urządzeń. Dotyczą one przede wszystkim zachowaniu 2-metrowego dystansu między opiekunami, przestrzeganiu higieny dziecka, rezygnacji ze spożywania posiłków czy picia napojów. Co ważne, GIS zaleca, aby w takich miejscach nie przebywały osoby przewlekle chore czy powyżej 60 roku życia. Bawiące się dzieci powinny być całkowicie zdrowe. Opiekunowie powinni również zadbać o to, aby ich pociechy nie udostępniały sobie nawzajem zabawek.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA