×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Od 1 lipca kołobrzeski amfiteatr przejęła agencja „Brussa” z Gniezna. Oferent został wyłoniony w trybie bezprzetargowym, po tym, jak nie udało się znaleźć dzierżawcy w dwóch wcześniejszych konkursach.

Jak poinformował nas Tadeusz Kielar, dyrektor kołobrzeskiego RCK-u, firma zapłaciła za dzierżawę i została zobowiązana do doprowadzenia obiektu do porządku i stanu używalności. Gdyby nie znaleziono dzierżawcy, Regionalne Centrum samo musiałoby samo pokryć te koszty. - Z naszych wyliczeń wynika, że wraz z przeglądami, instalacją elektryczną, z uprzątnięciem i odświeżeniem terenu, byłaby to kwota ponad 20 tys. zł. - mówi dyrektor.

Przypomnijmy; RCK zorganizował dwa przetargi na dzierżawę amfiteatru. Oba były nieudane; w przypadku pierwszego nie doszło do podpisania umowy, podczas drugiego nie zgłosiła się żadna chętna firma. W kwestii konkursów problemem była obecna sytuacja epidemiczna i fakt, że w tym czasie nie było rządowego pozwolenia na organizację imprez masowych. Dzierżawcę udało się znaleźć w trybie bezprzetargowym i za sumę mniejszą od tej, którą miasto chciało uzyskać w drugim przetargu czyli 40 tys. zł.

W najbliższych dniach w amfiteatrze ma odbyć się Festiwal Opery i Operetki organizowany przez RCK. Z informacji zawartych na stronie obiektu wynika, że szykowane są występy stand-uperów oraz grup kabaretowych. Na 30 lipca zapowiedziano koncert Krzysztofa Zalewskiego – do tego czasu (jak donoszą ogólnopolskie media od 17 lipca – dop.red.) ma wrócić możliwość organizowania dużych imprez plenerowych
Komentarze  
+32 #1 darek1974 2020-07-03 17:12
Widzę że w końcu wyszła prawda ile kosztowało doprowadzenie amfiteatru do używalności. Ja Dariusz Gołda który robił tam wszystko po renowację ławek i malowanie obiektów pan mi płacił 1800 zł. Gdzie moje pieniądze za korzystanie moich narzędzi gdzie RCK nic mi nie dał. Więc pytam Panie Dyrektorze Tadeusz Kielar gdzie są te pieniądze co pan napisał 20 000 zł ja dostałem za renowację amfiteatru do odbioru sanepidu a musiałem się nagimnastykować aby sanepid odebrał bo tam nic nie działało dostałem 1800 .
+6 #2 keniak 2020-07-04 11:34
gestaPOwskie [...] i złodzieje wszystko zniszczą był sunrise było źle amfiteatr stoi pusty w tym zajebanym gestaPOwskim mieście liczy się tylko deweloper zabudują każdy skrawek zieleni kiedy ludzie się w końcu obudzą i na te [...] przestaną głosować

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA