×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Radni jednogłośnie zagłosowali za programem profilaktyki zdrowotnej dotyczącym szczepień przeciwko grypie dla osób powyżej 65 roku życia. Opozycja była przeciwna przyjęciu jednego z kryterium, które będą musieli spełniać przyszli beneficjenci programu – posiadaniu Karty Mieszkańca.

Dla części samorządowców taki warunek to ograniczanie dostępu do korzystania z programu zdrowotnego. Takiego zdania byli m.in. Maciej Bejnarowicz czy Krzysztof Plewko z klubu PiS. Karolina Szarłata-Woźniak i Jacek Woźniak wskazywali, że część seniorów nie będzie mogła się zaszczepić z powodu wykluczenia cyfrowego. Z taką argumentacją nie zgodziły się władze miasta. Ilona Grędas-Wójtowicz, wiceprezydent do spraw społecznych, tłumaczyła, że posiadanie Karty Mieszkańca to dodatkowe kryterium, które pozwala na weryfikację kto jest mieszkańcem Kołobrzegu. Umożliwia  również korzystanie z innych programów zdrowotnych jak rehabilitacja czy darmowa komunikacja dla seniorów. Prezydent Anna Mieczkowska wskazała, że każda z osób, która będzie chciała założyć taką kartę uzyska pomoc w kołobrzeskim urzędzie. Podano również dane liczbowe,  z których wynika, że osoby powyżej 60 roku życia stanowią prawie 50 procent posiadaczy karty (wydanych jest obecnie 11280 kart, z czego 5491 posiadają mieszkańcy 60+ - dop.red.).

Program szczepień ma być realizowany we wrześniu. W tym roku miasto planuje, aby skorzystała z niego prawie dwukrotnie większa liczba mieszkańców niż w latach ubiegłych – około 1300 osób.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA