×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Cztery lokalizacje, z przesłanych przez Rady Osiedla propozycji miejsc do legalnego grillowania, będą możliwe do realizacji. Ich sfinansowanie zależy jednak od tego, czy pomysł poprą mieszkańcy – w Budżecie Obywatelskim na rok 2021.

Pisaliśmy już o propozycjach miejsc nadesłanych przez Rady Osiedli. Teraz, na spotkaniu z przedstawicielami wydziałów UM zostały one szczegółowo omówione. Pod uwagę brany był miejscowy plan zagospodarowania obowiązujący na danej lokalizacji, jak i charakter oraz przeznaczenie terenu. Istotną kwestią było również sąsiedztwo.

Lokalizacje, które wybrano to; nad Kanałem Drzewnym, na placu zabaw „Maja” ul. Wylotowej, przy ul. Bogusława X, przy parku im. Jana Henryka Dąbrowskiego, na terenie rekreacyjnym przy ul. Żółkiewskiego. Będą one mogły być zrealizowane jeśli Rada Osiedla, bądź grupa mieszkańców, złoży stosowny wniosek do przyszłoroczngo Budżetu Obywatelskiego.

Taką drogę sfinansowania projektu wskazał kołobrzeski magistrat. Przypomnijmy; pomysł na miejskie grillowiska poddał w jednej ze swoich interpelacji radny niezrzeszony – Dariusz Zawadzki. Koncepcja spotkała się z pozytywnym odzewem mieszkańców; na jej ewentualną realizację trzeba będzie jednak poczekać.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA