×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Około godziny 20.30 w sobotni wieczór po raz kolejny w związku z osobą potrzebującą pomocy w morzu, postawiono na nogi służby ratunkowe. Tym razem chodziło o mężczyznę, który kąpał się w Bałtyku na plaży w Dźwirzynie.
Jak się ostatecznie okazało, pomimo sobotniego zakazu kąpieli na akwenach strzeżonych, w morzu kąpało się trzech mężczyzn. Wszyscy mieli problemy z wydostaniem się na brzeg. Dwóch wyszło o własnych siłach, trzeciego z mężczyzn zniosło na drewniane falochrony. Ten trzymał się konstrukcji obijany o nią przez fale. Na miejsce wysłano policję, ratowników WOPR i straż pożarną. Poszkodowanego na brzeg wydostali właśnie funkcjonariusze policji za pomocą specjalnych rzutek ratunkowych. Okazało się, że od uderzeń i otarć o drewniane ostrogi miał pokaleczone ręce i nogi. Opatrzyli go strażacy, którzy przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

 

Pamiętajcie, żeby nie kąpać się w morzu podczas złych warunków atmosferycznych. Ważne jest aby respektować zakaz kąpieli wprowadzany przez ratowników, nawet po zakończonej przez nich pracy. Absolutnie nie wolno zażywać morskich kąpieli po alkoholu.

dzwirzyno (1)
dzwirzyno (2)
dzwirzyno (3)
dzwirzyno (4)
dzwirzyno (5)

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA