×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wszystko działo się w sobotę na kołobrzeskiej plaży. Policja została poinformowana o wycieczce, która zażywa morskich kąpieli.
Przypomnijmy, że tego dnia na plażach strzeżonych przez ratowników wywieszona była czerwona flaga zakazująca kąpieli. Tego dnia panowały warunki mocno utrudniające morską kąpiel, głównie ze względu na wysokie fale.

Pomimo to, opiekunowie wycieczki zabrali podopiecznych na plażę i zezwolili na wejście do morza na akwenie niestrzeżonym. Uczestnikami wycieczki były dzieci i młodzież w wieku od 8 do 15 lat. Na miejscu zjawił się patrol policji. Grupy zorganizowane nie mogą organizować morskich kąpieli bez nadzoru ratownika, a w szczególności poza plażami strzeżonymi. Grupa taka, musi zapewnić sobie opiekę ratownika, lub w miarę możliwości korzystać z pomocy ratowników pełniących dyżur na plaży strzeżonej. Tym razem skończyło się na pouczeniu wychowawców i zakazie dalszej kąpieli.
Komentarze  
+69 #1 Mycek 2020-07-12 11:47
Nie jestem zwolennikiem karania,ale w tym przypadku policja nie zdała egzaminu,za narażenie życia dzieciaków tylko pouczenie czy pijanego kierowcę autobusu też pouczą i zakażą dalszej jazdy?

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA