×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Nasza inicjatywa polega na odtwarzaniu najciekawszych miejsc z Polski, które odwiedzili członkowie naszej drużyny. Takie budowle pełnią funkcję wirtualnej repliki i promują dziedzictwo kulturowe – piszą w odpowiedzi na nasze pytania członkowie grupy Aliquam Studios. Gracze udostępnili w social mediach zbudowaną w Minecraft kołobrzeską latarnię morską.

To druga z zabytkowych budowli, która została przedstawiona przez grupę. Jako pierwszy powstał Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie. - Naszym celem jest zapoznanie młodzieży z polską kulturą i historią w medium, które codziennie eksplorują i znają najlepiej czyli w Minecraft – wyjaśniają budowniczowie. Latarnia Morska powstawała przez tydzień i była tworzona przede wszystkim ze zdjęć zamieszczonych w internecie i zrobionych przez osobę z drużyny AS, która gościła w Kołobrzegu.

Wirtualną replikę poddaliśmy ocenie Marka Augustyniaka, prezesa fundacji Północna 28, kołobrzeskiego regionalisty. - Nieprecyzyjnie odwzorowano w tej budowli kształt wału i kształt schodów od strony wybrzeża – ocenia Augustyniak – Sama bryła latarni jest zgodna natomiast ze stanem faktycznym.

Tworzenie imponujących budowli w Minecraft potrafi zachwycać. Budowniczowie całego świata odwzorowują zabytkowe budowle, albo wymyślone światy jak choćby ten z „Gry o Tron”, „Władcy Pierścieni” czy Harrego Pottera. W maju 2020 roku 400 graczy ukończyło 9 letnią pracę nad wymyślonym miastem, składającym się z ponad 20 mln sześcianów.

Gracze AS pracują nad kolejnymi polskimi zabytkami – każdy z nich będzie publikowana w social mediach co tydzień.


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA