×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Mniejsze dochody do miejskiej kasy z powodu trwającej od kilku miesięcy sytuacji epidemicznej spowodowały, że miasto tnie koszty. Część inwestycji, które miały rozpocząć się w tym roku zostanie przesuniętych na kolejne lata. Krytycznie na ten temat wypowiedzieli się na swoim profilu Fb radni opozycyjni.

O przesunięciach w miejskich inwestycjach pisaliśmy kilka tygodni temu. Dopiero teraz o kolejnych zmianach w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej będą debatować radni na najbliższej sesji Rady Miasta. A zmiany są nieuniknione – wpływy do miejskiej kasy, w porównaniu do roku poprzedniego, są o prawie 5 milionów niższe. W związku z tym miasto zaproponowało, aby przesunąć na kolejne lata (2021, 2022) część miejskich inwestycji m.in; budowę obiektu przeznaczonego na filię biblioteki oraz świetlicę ogrodową przy Ogrodach, budowę sali gimnastycznej dla Szkoły Podstawowej nr 5, przebudowę dachu kompleksu Milenium, przebudowę odcinka promenady (III etap), rozbudowę żłobka Krasnal czy przebudowę kołobrzeskiego targowiska.


Z polityką miasta w tym zakresie nie zgadza się część radnych. Na profilu Fb klubu Prawa i Sprawiedliwości pojawił się komentarz w tej sprawie: „Zamiast poszukiwać oszczędności w wydatkowaniu środków z tytułu COVID 19 w wydatkach inwestycyjnych powinniśmy oszczędnie wydawać pieniądze w wydatkach bieżących m.i. na promocję i reklamę. Kołobrzeg w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych otrzyma 8,8 mln zł z tytułu rekompensaty COVID 19. Zatem 5 mln ubytku na dochodach nie może być powodem do wstrzymywania inwestycji”

Do tematu wrócimy.
Komentarze  
+8 #1 Mycek 2020-07-23 21:21
Od sali gimnastycznej ważniejsze są kwiatki i rabatki na aleji Jana Pawła 2 każdy ma swoje priorytety.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA