×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Policjant z wydziału kryminalnego kołobrzeskiej komendy, wracając po służbie do domu, zatrzymał mężczyznę, który podpalił pomieszczenie przy ul. Zaplecznej. 23-latek już usłyszał zarzut i za zniszczenie mienia odpowie przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, w poniedziałkowy poranek, zostali powiadomieni o podpaleniu pomieszczenia wymiennikowni przy ulicy Zaplecznej. Stróże prawa ustalili, że nieznany sprawca wszedł do środka, a następnie dokonał podpalenia znajdujących się przedmiotów w środku.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli kryminalistyczne ślady. Funkcjonariusze przejrzeli także monitoring należący do wspólnoty mieszkaniowej. Podczas przeglądania zapisu nagrania ustalili rysopis sprawcy.

Podejrzewany o podpalenie został zauważony na ulicy Piastowskiej przez funkcjonariusza Wydziału Kryminalnego, który wracał po pracy do domu. Typowany na sprawcę czynu mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Mundurowi przedstawili 23-latkowi zarzut zniszczenia mienia wartości blisko 3 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do stawianego zarzutu, lecz nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA