×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
iD centrum aktywności zaprasza na niesamowite warsztaty Acrostretch, podczas których, zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz chorej Antosi.

Kiedy i gdzie?

📅 31 lipca, g. 19:00
⏱ Ok. 1,5h
🏖 plaża centralna przy molo (naprzeciwko schodków przy Bałtyku)
📣 Zajęcia są darmowe 👉 opłata do puszki

Acrostretch, co to takiego?

Acro - dlatego, że będziemy wykonywać mrożące krew w żyłach akrobacje 😁 (jak na załączonych zdjęciach).

Stretch - dlatego, że pozycje i ćwiczenia związane są bezpośrednio ze stretchingiem i jogą.

Co mi to da?

Przede wszystkim mnóstwo i jeszcze więcej zabawy, radochy i endorfin na kilogramy 💫
A oprócz tego przez to, że wykonywane pozycje mają bezpośredni związek ze stretchingiem i jogą to na pewno wzmocnią i rozciągną ciało, poprawią mobilność stawów oraz bardzo pozytywnie wpłyną na balans jak i koordynację ruchową.

Jak wygląda trening?

Zajęcia składają się z solidnej rozgrzewki zawierającej fragmenty rozgrzewki stawowej, cardio, stretchingu jak i wzmacniania, która dostosowana jest bezpośrednio pod ćwiczenia, które będą wykonywane w głównej części treningu.
Główna część treningu to podejście do konkretnych, zaplanowanych na dane zajęcia pozycji. Każda z nich zostanie omówiona pod względem technicznym jak i estetycznym oraz zaprezentowana przez instruktorów. Podejście do pozycji poprzedzone jest też ćwiczeniem wprawkowym, jeśli taka konieczność istnieje, a podczas ich wykonywania instruktorzy będą asekurować, pomagać, podpowiadać i korygować.
Na koniec 5 minut tzw. cool down, czyli wyciszenia. Dajemy ciału odpocząć i zresetować układ nerwowy po takiej dawce przeżyć.

Co ze sobą zabrać?

- Dowolny strój sportowy, najlepiej dość dopasowany. Chodzi o to, aby zwisające fatałaszki nie przeszkadzały w wykonywaniu pozycji.
- Wodę,
- Matę/ręcznik,
- Ćwiczymy na boso lub w skarpetkach,
- Gumkę do włosów (jeśli jest taka konieczność 😄),
- Telefon, bo na pewno będą super fotki 😉
❗Biżuterię zostaw w domu.
❗Pamiętaj, że zajęcia odbywają się w parach. Dlatego koniecznie weź ze sobą przyjaciółkę, kolegę, dziewczynę/chłopaka czy kogokolwiek innego z kim chcesz nietuzinkowo spędzić czas.
❗ Zabierz kasę , którą wrzucisz do puszki 💓

Czy dam radę?

Jeśli jesteś w stanie swobodnie zrobić przysiad, masz odrobinę krzepy, wiesz gdzie masz rękę i nogę czy też jak napiąć mięśnie brzucha to nie masz się o co martwić :)
Pamiętaj też, że jak z każdą aktywnością, potrzeba czasu, aby zyskać wprawę i pewność w poruszaniu się.

Kto prowadzi?
PATRYCJA ŚWIDERSKA I MARIUSZ MAZURKIEWICZ
Wiecej o tych fantastycznych ludzikach tutaj https://facebook.com/events/s/acrostretch-na-plazy-charytaty/631630114156326/?ti=as


Kim jest Antosia?

„Antosia jest cudowną, uśmiechniętą dziewczynką, pełną radości i ciekawą świata. Jesienią 2019 roku zdiagnozowano u Antosi neurofibromatozę typu I, jest to choroba genetyczna, dziedziczona, do tej pory przebiegała bezobjawowo, ponadto zdiagnozowano wodonercze nerki lewej ze zwężeniem moczowodu. W maju 2020 r. u Antosi wykryto pogrubienie prawego nerwu wzrokowego odpowiadającego glejakowi nerwu wzrokowego, ponadto rozpoznano padaczkę ogniskową. Po wstępnych konsultacjach neurologicznych, neurochirurgicznych i okulistycznych usłyszeliśmy informację, że ewentualne leczenie może odbyć się poza granicami kraju, w Niemczech (Uniwersytet Charite w Berlinie lub Heidelbergu), jednakże z uwagi na stan pandemii koronawirusa, na dzień dzisiejszy odmówiono przyjęcia pod opiekę osoby spoza Niemiec. Podjęliśmy działania na terenie całego kraju w poszukiwaniu pomocy. Walczymy z czasem, który działa na niekorzyść rozwoju choroby. Ponownie pojawiła się szansa ratowania zdrowia i życia naszej córeczki jednak koszt operacji w Niemczech to niewyobrażalna dla nas kwota – około 200 tys zł. Antosia przechodzi obecnie szereg badań u specjalistów z dziedziny okulistyki, hematoonkologii i neurochirurgii.

Ps. Jesli nie możesz być na plaży i wspomóc Antosi, zrób to koniecznie wpłacając pieniądze pod tym linkiem
https://antosiakwiatkowska.fundacjaskarbowosci.pl/

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA