×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Pomoc dla polskich rodzin i wsparcie dla branży turystycznej to dwa założenia, które były brane pod uwagę przy realizacji koncepcji bonu turystycznego. Bon będzie można aktywować z piątku na sobotę. Władze Kołobrzegu postulują o objęcie dofinansowaniem również seniorów.

Jak? Gdzie? Kiedy?

Co trzeba wiedzieć na temat nowego programu rządowego? Aby otrzymać bon nie trzeba wypełniać żadnych wniosków, a należy aktywować go elektronicznie (zostanie przesłany na maila) za pośrednictwem serwisu PUE ZUS. Właśnie tam i na stronach https://www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny lub https://bonturystyczny.polska.travel/ można uzyskać szczegółowe informacje na temat dofinansowania wakacji. Wiadomo, że pieniądze w ramach bonu można wykorzystać do końca marca 2022 roku, a opłacić będzie nim można koszty noclegu albo różnych usług turystycznych realizowanych w Polsce przez przedsiębiorców i firmy, które zarejestrują się i zostaną wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną.

Kołobrzescy przedsiębiorcy będą zainteresowani

Według POT-u dotychczas na 100 tys. uprawnionych przedsiębiorców, zarejestrowało się około 6 tys. Nie dziwi to Mariusza Ławro, prezesa Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego z Kołobrzegu. - To jest dopiero początek i trzeba pamiętać, że nie wszyscy jeszcze znają szczegóły dotyczące korzystania z takiego bonu. Z naszych informacji wynika jednak, że wśród kołobrzeskich przedsiębiorców jest zainteresowanie taką formą wsparcia – mówi prezes stowarzyszenia. Na tę chwilę nie ma danych dotyczących ile kołobrzeskich firm przystąpiło do programu. Pierwsze informacje na ten temat zostaną opublikowane na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej dopiero w sobotę.

Potrzebny bon dla seniora

Tymczasem władze Kołobrzegu uważają, że ograniczanie dofinansowania do rodzin z dziećmi mocno osłabia rządowe wsparcie dla turystyki, zwłaszcza w Kołobrzegu, gdzie znajduje się wiele ośrodków sanatoryjnych. Postulaty branży turystycznej dotyczące m.in. możliwości rozszerzenia dofinansowania również dla osób starszych, były tematem spotkania senatorów RP z władzami miasta, a następnie jednym z punktów listu prezydent Anny Mieczkowskiej do senatora Tomasza Grodzkiego.

Z taką inicjatywą wystąpili również, ale do władz województwa, radni sejmiku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Działacze PiS-u zaproponowali samorządowy bon turystyczny w wysokości 1000 zł, przeznaczony dla seniorów i do wykorzystania w naszym województwie.

A Wy co myślicie o takiej formie wspierania polskiej gospodarki i polskich rodzin?

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA