×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Dwa parkingi, prawie 40 miejsc postojowych i wiata przystankowa - tak ma wyglądać miejsce do przesiadek w podkołobrzeskim Grzybowie. W poniedziałek w Urzędzie Gminy doszło do podpisania porozumienia o dofinansowaniu przedsięwzięcia. Inwestycja wspierana będzie eurofunduszami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Grzybowo to szczególnie ważny w okresie wakacyjnym punkt na trasie do Kołobrzegu, stąd decyzja o stworzeniu centrum przesiadkowego z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja obejmuje budowę 2 parkingów z 39 miejscami dla samochodów osobowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych oraz montaż wiaty przystankowej. Ponadto powstanie ponad 50-metrowy odcinek drogi wewnętrznej, miejsce odpoczynku dla podróżnych, wiata na rowery, a także blisko 300 metrów nowej ścieżki dla cyklistów.

Gmina Kołobrzeg zaplanowała prace od lutego 2021 do czerwca 2022 roku. Koszt inwestycji wyniesie prawie 1,3 mln zł.
Komentarze  
+15 #1 001 2020-08-03 17:40
Przesiadka z czego do czego. czy raczej trzeba coś przeprać ? Bo w K-gu wydano grubą kasę n parking dla nowo powstających budynków - deweloperzy bardzo się ucieszyli że mogą więcej zabudować bo parking za darmo jest obok

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA