×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Do niedawna mało znana dyscyplina sportu, obecnie najmodniejsze hobby nawet całych rodzin. Kitesurfing nie jest już tylko pływaniem na desce z latawcem, ale prawdziwym stylem życia..
M.in właśnie dlatego aby pokazać tą nową dyscyplinę sportu  organizatorzy Kołobrzeg Kite Challlenge zapraszają wszystkich kołobrzeżan oraz turystów w terminie 7-9 sierpnia na zawody kitesurfingowe w randze Pucharu Polski w Formule Kite. Wszyscy zainteresowani na  kołobrzeskiej plaży centralnej przy Latarni Morskiej zobaczą w głównej roli najlepszych kitserferów w Polsce.

Formuła Kite to konkurencja, w której żeglarze ścigają się po trasie z wykorzystaniem latawców oraz hydroskrzydeł.  Polscy zawodnicy zaliczają się do światowej czołówki a zawody tej rangi dadzą im możliwość osiągnięcia lepszych rezultatów sportowych. Jak się dowiedzieliśmy konkurencja ta zadebiutuje na Igrzyskach olimpijskich w Paryżu 2024.


Dedykowany zawodom odcinek plaży centralnej jest jednym z najlepszych miejsc do przeprowadzenia takich zawodów w Polsce ze względu na szeroki zakres kierunków wiatrowych działających korzystnie dla kitesurferów, łatwy przybój do przejścia dla zawodników, łatwy dojazd techniczny na plażę, możliwość korzystania z pobliskiej mariny jachtowej, wodowania jednostek oraz bliskość do hoteli, restauracji, parkingów dla organizatorów i uczestników.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Miasto Kołobrzeg, Polski Związek Kiteboardingu PZKite  oraz Event Factory Szczecin


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA