×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Miejski Program Odpracowania Zaległości Czynszowych trwa już miesiąc. Chętnych jednak brakuje. Magistrat zapowiada, że dłużnicy nie mogą liczyć na umorzenie takich zobowiązań, chyba, że w bardzo szczególnych sytuacjach.

Przypomnijmy; urząd już kilka miesięcy temu przygotował program, skierowany do najemców lokali komunalnych, którzy mają problem ze spłatą zadłużenia. Dłużnicy czynszowi lub osoby przez nich wskazane, mogą taką należność odpracować, wykonując prace na rzecz miasta związane głównie z porządkowaniem przestrzeni publicznej (malowanie ławek, grabienie liści czy plewienie trawników – dop.red.).

Jak sprawdzamy; dotychczas do odpracowania swojego długu zgłosiła się jedna osoba. Dodajmy, że program trwa od lipca. Według urzędowych danych, dłużników jest natomiast całkiem sporo – około 150 rodzin, a całość ich zadłużenia wobec miasta to już ponad 5 milionów zł. Rekordziści mają na swoim koncie ponad 100 tys. zaległości.

Dajemy sobie czas, to dopiero początek – mówi Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do spraw gospodarczych. Urzędniczka podkreśla, że tego rodzaju programy również w innych miastach nie cieszyły się, na starcie, dużą popularnością. - Na razie bardzo takie rozwiązanie popularyzujemy. Informacje na ten temat są przekazywane na przykład w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej czy w kołobrzeskich TBS-ach – zaznacza wiceprezydentka. Dodaje również, że miasto konsekwentnie będzie wymagało od dłużników spłacania zaległości. - Daliśmy taką możliwość, więc umarzać lub rozkładać na raty długi będziemy tylko w bardzo wyjątkowych okolicznościach – mówi urzędniczka.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA