×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To wielki sukces kołobrzeskiej policji. Kryminalni do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą KPP Kołobrzeg zabezpieczyli podróbki znanych produktów firm.


Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę blisko 2 milionów złotych. Jak informuje rzecznik prasowy kołobrzeskiej policji, asp. Tomasz Kwaśnik właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zarekwirowany towar to efekt kontroli sprzedaży wytypowanych przez policję punktów sprzedaży na terenie miasta. Funkcjonariuszom towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili dwa namioty, w których oferowano do sprzedaży podrobione produkty. Łącznie zabezpieczono 4107 sztuk odzieży oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na blisko 2 miliony złotych.

- Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów wkrótce usłyszą zarzuty. Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności - mówi T. Kwaśnik

 

 

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA