×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Pracownicy kołobrzeskiego sanepidu wspólnie z policjantami w środę wzięli pod lupę kołobrzeskie markety. Jak informuje asp. Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy KPP Kołobrzeg celem akcji było sprawdzenie czy kołobrzeżanie oraz wypoczywający w mieście turyści przestrzegają zasad, które obowiązują w sklepach. Sprawdzano głównie czy klienci i sprzedawcy mają obowiązkowe maseczki lub przyłbice i czy zachowują dystans.

- Na razie obyło się bez mandatów, bo akcja miała przede wszystkim charakter profilaktyczny. - W ramach działań, funkcjonariusze kołobrzeskiej komendy oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Kołobrzegu odwiedzili markety – informuje asp. Tomasz Kwaśnik, rzecznik kołobrzeskiej komendy policji. - Podczas rozmów z mieszkańcami mundurowi informowali o konieczności zakrywania ust i nosa oraz upominali zapominalskich.

Policjanci przypominali, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych obowiązuje, gdy nie można zachować 1,5 - metrowej odległości od innych. Za nieposiadanie maseczek, przyłbic lub elementów garderoby, którymi można zasłonić usta i nos, policja może ukarać mandatem karnym do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny nałożyć grzywnę w drodze decyzji. Górny pułap kar nakładanych przez sanepid w najbardziej drastycznych przypadkach naruszania obowiązujących w pandemii przepisów, to do 30 000 zł.

Kołobrzeska policja przypomina, że maseczkę nadal trzeba obowiązkowo nosić m.in.: w autobusie, tramwaju i pociągu, w samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w: szpitalu, salonie masażu i tatuażu oraz w kościele i szkole, na uczelni oraz innych budynkach użyteczności publicznej.
Komentarze  
+7 #1 001 2020-08-06 10:45
No to super, ale żeby wszystko było jasne i zgodnie z rolą dziennikarską wyjaśnione to proszę podać ile mandatów nałożyli i na jaką kwotę Zdaje się że NIC nie zarobili !!!
+1 #2 czika26 2020-08-09 06:40
Ile mandatów nałożyli na jaką kwotę i w których sklepach !!!! Prezydent Kołobrzegu narobił długów i teraz musi z czegoś ściągnąć . np za nie opłacenie płatnego miejsca parkingowego 250 zł !!!! a kiedyś było 50 zł . Za darmo sprawdzają ????

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA