×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wiceprezydent Ewa Pełechata zwróciła się z pismem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie planu połączenia między wchodzącym w skład S6 węzłem Kołobrzeg Wschód a Rondem Jerzego Patana, między którymi znajduje się wyjazd z Budzistowa. Przypominamy; miasto nie chce budowy wiaduktu za którym optują mieszkańcy wioski i władze gminy.

Sprawa wiaduktu już od kilku lat jest kością niezgody, nie tylko między obydwoma samorządami, ale również sami mieszkańcami Budzistowa a Kołobrzegu, zwłaszcza tymi, którzy zamieszkują Osiedle Rzemieślnicze. Przeciwnicy takiego rozwiązania mówią, że wcale nie usprawni ono ruchu w tych okolicach, a znacznie obniży komfort mieszkania na kołobrzeskich Janiskach. Mieszkańcy Budzistowa oraz władze gminy Kołobrzeg uznają natomiast, że wiadukt jest dla nich rozwiązaniem najbardziej optymalnym i bezpiecznym. Ostatnie spotkanie w tej sprawie pokazało, że osiągnięcie kompromisu będzie niezwykle trudne.


Miasto Kołobrzeg zwróciło, w ostatnich dniach, się do GDDiK, wykonawcy inwestycji, z koncepcją wybudowania drogi z Budzistowa bezpośrednio na obwodnicę, między rondem Patana a rondem Inwalidów Wojennych.


Poniżej prezentujemy pismo wraz z opisem, uzasadnieniem i mapą proponowanego przez władze miasta rozwiązania.Komentarze  
+1 #1 danielrosz 2020-08-10 01:19
A gdzie informacja dla mieszkańców Budzistowa Pani Pełechata?

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA