×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Chwilę przed godziną 15.00 we wtorkowe popołudnie doszło do uszkodzenia szlabanów na ulicy Solnej w Kołobrzegu.
Zapory opuściły się na samochód znajdujący się na przejeździe. Kierowca zorientował sie co się stało, jednak nie był świadomy uszkodzenia zapór. Kolejne takie zdarzenie miało miejsce na ulicy Warzelniczej, około godziny 1.00 w nocy z wtorku na środę. Tam z kolei mieszkaniec Ustronia Morskiego prowadząc ciężarówkę, prawdopodobnie nie zastosował się do znaków świetlnych i wjechał na przejazd w trakcie opuszczania szlabanów. Dodatkowo policjanci ujawnili, że kierowca nie miał aktualnej polisy ubezpieczeniowej.

- Biorąc pod uwagę statystyki wypadków drogowych, okazuje się, że przejazdy kolejowe są jednymi z najniebezpieczniejszych miejsc na drodze. Wiąże się to między innymi z dużą różnicą masy i prędkości pomiędzy pojazdami kołowymi a pojazdami szynowymi - przestrzega asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, jednocześnie podając kilka zasad obowiązujących na przejazdach. „Zbliżając się do przejazdu kolejowego, należy zwolnić oraz wzrokowo i słuchowo upewnić się, że po torach nie zbliża się pociąg. W przypadku przejazdów wielotorowych nigdy nie należy wjeżdżać na tory bezpośrednio po przejechaniu pociągu, ale zaczekać aż pociąg odjedzie na taką odległość, abyśmy mogli stwierdzić, czy po innych torach nie poruszają się kolejne pociągi. Na przejazdach kolejowych należy uważać szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności (mgła, zawieja śnieżna, noc). Dojeżdżając do przejazdu, należy poruszać się z taką prędkością, która umożliwi w razie potrzeby zatrzymanie pojazdu przed torami kolejowymi.”
Komentarze  
+1 #1 001 2020-08-13 09:31
W tej chwili w sezonie przejazd przez torowiska to tragedia Na Solnej przejeżdżające pojazdy zatrzymują się na torowisku tylko dlatego że nie ma płynności przejazdu. Przyczyną jest przejście dla pieszych przy rondzie wspaniałego przy-wódce(y) Problemem są piesi którzy przechodzą gęsiego - włażą na jezdnie bezpośrednio pod koła nawet się nie rozglądając, a samo przejście wygląda jakby byli na spacerku i mieli to gdzieś. Jedynie przejście podziemne na wieki rozwiąże problem. Miasto i Powiat muszą spojrzeć i rozwiązać ten problem inaczej bo nie długo mają tamtędy przebiegać 2 tory i będzie zwiększony ruch pociągów Koncepcja poprawy bezpieczeństwa już dawno powinna być wypracowana. Może przy Solnej wprowadzić przejazd jednokierunkowy pod warunkiem odtworzenia starego przejazdu przy kładce

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA