×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Kilka dni temu policja dostała zgłoszenie o zaginięciu 4-letniej dziewczynki. Jej opiekunowie stracili ja z oczy przy wejściu na plażę. Natychmiast do poszukiwań ruszyło kilkudziesięciu policjantów oraz ratownicy z kołobrzeskiej plaży. Dziecko odnaleziono po godzinie, spory kawałek od miejsca zaginięcia. Takie przypadki niestety pojawiają się często. Ważne jest, aby jak najszybciej powiadomić policję. Zobaczcie nagranie, na którym policjant opowiada o takich sytuacjach i radzi, jak im zapobiegać.


Oto kilka cennych rad dla rodziców jak zapobiec zagubieniu dziecka:
- Nigdy nawet na chwilę nie trać z oczu dziecka, maluch w ciągu minuty w zatłoczonym miejscu może oddalić się na taką odległość, że nie znajdziesz go.
- Podpowiedz dziecku, jak ma się zachować, gdy się zgubi. Powinno stać w miejscu i czekać, aż je znajdziesz (nie wolno mu wychodzić ze sklepu czy dworca, wsiadać z nikim do samochodu).
- Zapisz dane. Na czas podróży, pobytu na plaży (i nie tylko) przyczep dziecku do ubranka breloczek (np. taki do kluczy, z małym okienkiem i karteczką, na której zmieści się numer telefonu). Możesz też zapisać dane flamastrem na dłoni, na spodzie koszulki lub na specjalnej bransoletce. Tego typu działanie skróci do minimum czas i stres związany z zagubieniem się dziecka.
Gdy dziecko się zagubi:
- Nie trać czasu na szukanie dziecka na własną rękę. Natychmiast zawiadom policję, ratowników WOPR- u. Zaangażuj też w poszukiwania innych. Proś o pomoc, kogo się da. Jeśli malec zgubi się w sklepie, na dworcu itd., zgłoś to ochronie, by jak najszybciej rozpoczęto monitorowanie wyjść i ogłoszono komunikat.
- Nie panikuj. To niełatwe, ale konieczne. Płacząc i biegając bezładnie w kółko, trudno działać racjonalnie i skutecznie pomóc małej zgubie.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA