×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego rusza 31 sierpnia. Do podziału będzie milion złotych. Z tej kwoty 600 tys. zł będą mogły zagospodarować osiedla, a 400 tys. zł zostanie przeznaczone na projekty ogólnomiejskie. Zmieniają się również zasady całego programu.


W jaki sposób?

Koncepcje zgłaszane do projektów miejskich muszą mieć minimalną wartość 100 tys. zł. Na listach poparcia potrzebna będzie większa liczba osób niż dotychczas, bo 42 nazwiska.

Inaczej będzie w przypadku projektów osiedlowych. Tu zarówno liczbę nazwisk na listach poparcia, jak i sumę pieniędzy do rozdysponowania na osiedle wyliczy specjalny algorytm, w którym wykorzystane zostały dane o liczbie ludności i powierzchni osiedla. Minimalna wartość projektu będzie musiała wynieść, w tym przypadku, 10 tys. zł.

Nabór wniosków rusza już 31 sierpnia. Można je składać elektronicznie lub osobiście w Urzędzie Miasta do 9 września. Co ważne, może go złożyć, za zgodą opiekuna prawnego również osoba niepełnoletnia. Cały harmonogram BO podamy już wkrótce. Pamiętajcie, że wszystkie szczegóły są podane na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Więcej w materiale video.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA