×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To będzie już dziesiąta edycja tej ciekawej imprezy. 21 sierpnia na deskach amfiteatru zaplanowano jubileuszową X edycję Rock Festiwal. Fani bardziej mocnych brzmień będą mieli okazję w trakcie kilkugodzinnej imprezy wysłuchać kolejno występu takich artystów jak Magiel, NOŻE, Fisz Emade Tworzywo oraz Łąki Łan. Bilety na to wydarzenie w cenie zaledwie 20 zł będą dostępne w kasach amfiteatru od godz.16.00. Początek imprezy zaplanowano na godz.18.00

NOŻE
To wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny.
NOŻE to laureat Trójkowej Szczoty za Debiuty Roku 2019 oraz Jarocińskich Rytmów Młodych. Zespół spotkał się z gorącym przyjęciem supportując takie kapele jak The Jesus and Mary Chain, The Underground Youth oraz Muchy. W 2019 roku związał się z wytwórnią FONOBO Label i wydał debiutancką płytę pt. „Gniew”. Zaraz po jej premierze grupa ruszyła w ogólnopolską trasę koncertową z zespołem Happysad, podczas której zjednała sobie dużą grupę fanów.
Utwory z tego albumu emitowane są regularnie przez takie rozgłośnie jak Trójka, ESKA Rock oraz Radio Afera, a także przez stacje lokalne. Na koniec roku wydawnictwo znalazło się w wielu zestawieniach najlepszych płyt 2019 – zostało docenione m.in. przez miesięcznik „Teraz Rock” oraz magazyn „Co Jest Grane”.

FISZ EMADE TWORZYWO
Jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowej-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wyprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W marcu ubiegłego roku premierę miał ich najnowszy album „Radar”. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.

ŁĄKI ŁAN
W pierwszych latach istnienia zespół grał improwizowany groove, wzorując się na dj-ach techno. Doceniany był za tworzenie świetnego, taneczno-psychodelicznego klimatu i improwizacyjne występy. Do dziś słyną z niesamowicie energetycznych koncertów i nie bez powodu przez wielu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje łącząc w sobie wiele gatunków muzycznych. Twórczość Łąki Łan naznaczona jest teksami Paprodziada mówiącymi w dużej mierze o zamiłowaniu do Natury.
Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwalu w kraju i za granicą, m.in. Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Pol’and’Rock Festival czy Męskie Granie.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA