×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Brak zabytkowych drzwi od budynku z przełomu XIX i XX wieku, stojącego przy ul. Łopuskiego, zauważyła miejska konserwator zabytków podczas niedawnej wizji lokalnej. Sprawa dotyczy starej stajni garnizonowej, o której wykreślenie z rejestru zabytków stara się obecny właściciel.

Do przykrego odkrycia doszło podczas wizytacji konserwator – zabytkowe drzwi, jak słyszymy od urzędników, mogą być warte nawet kilkanaście tysięcy złotych. Sprawa została już zgłoszona do odpowiednich służb.


Przypominamy; obecnie, w sprawie budynku, toczy się, w Warszawie, procedura odwoławcza. Nowy inwestor chce jego wykreślenia z rejestru zabytków. Już poprzednia konserwator z Kołobrzegu, Ewa Kowalska, nie zgadzała się na wyburzenie obiektu i zastąpienie go nową inwestycją. Proponowała włączenie do planowanego przedsięwzięcia zabytkowych murów obwodowych. Inwestor odwołał się od decyzji urzędników.


Nie pierwszy raz budynek „nie ma szczęścia”. Przez chwilę jego właścicielem była Społeczna Akademia Nauk, która miała go wykorzystać do celów edukacyjnych na Centrum Edukacji i Nauki. Z zamierzeń jednak nic nie wyszło i szkoła sprzedała obiekt.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA