×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Mniej wypadków i przestępstw – dane policyjne wskazują, że w tym sezonie było bezpieczniej niż w ubiegłym roku. Być może dlatego, że przez pierwszy miesiąc wakacji przyjechało mniej turystów niż zwykle.

Podajemy dane za Powiatową Komendą Policji;

W okresie wakacyjnym na drogach powiatu widoczny był wzmożony ruchu kołowy. Policjanci ruchu drogowego, czuwając nad bezpieczeństwem na drogach, kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.


W trakcie sezonu letniego doszło do 20 wypadków, w których 12 osób zostało rannych. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego policjanci odnotowali o 10 wypadków mniej.


Mimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas działań na drogach zatrzymano 37 kierujących, którzy kierowali po alkoholu. Policjanci przebadali 4216 osób na zawartość alkoholu. Łącznie policjanci ruchu drogowego ujawnili 2465 wykroczeń .


Do najczęstszych mające największy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym jakie popełniano na drogach to m.in. przekroczenie dopuszczalnej prędkości, 940 wykroczeń z czego 27 to tak zwane 50 +, nieustąpienie pierwszeństwa, 49 wykroczeń oraz nieprawidłowe wyprzedzanie, które odnotowano 13 razy. W sezonie letnim nieznacznie zmalała ilość kolizji drogowych - odnotowaliśmy 311 zdarzeń.


Policjanci prewencji w sezonie letnim interweniowali 5821 razy, ujawniając przy tym 1373 wykroczeń, głównie zakłócenia porządku , kradzieże czy spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.


Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu wszczęła 406 spraw kwalifikowanych jako przestępstwo o 79 mniej niż w roku ubiegłym .

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA