×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Mieszkańcy Janisk założyli oficjalne stowarzyszenie przeciwko budowie wiaduktu. Na ogrodzeniach posesji pojawiły się transparenty z napisami „Precz z wiaduktem”, czy „Nie dla wiaduktu”.

Zaostrzenie protestu wynika z faktu, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła już prace projektowe dotyczące tej inwestycji. Mieszkańcy osiedla „Rzemieślnicze” od dwóch lat proszą o rozważenie innych, dostępnych możliwości, które byłyby korzystne dla wszystkich – zarówno tych, dla których wiadukt powstaje czyli mieszkańców Budzistowa, jak i tych, którzy mieszkają na Janiskach. - Droga ma znajdować się na wysokości okien jednego z budynków. A przecież są inne dostępne i co ważne, tańsze rozwiązania – podkreśla w rozmowie z naszym portalem Andrzej Mielnik, jeden z protestujących.

Za innym rozwiązaniem, niż planowana inwestycja, optował również kołobrzeski magistrat. W tej kwestii nie ma jednak żadnego porozumienia między samorządami; gminą Kołobrzeg, która postuluje za budową wiaduktu i Urzędem Miasta Kołobrzeg.

Protestujący mieszkańcy, a jest to ponad 40 osób, nie zamierzają składać broni i chcą zaostrzyć swoje działania.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA