×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu odbył się warsztat teatralny, będący jedną z inicjatyw realizowanych w ramach projektu pt. „Piękni, warci miłości – projekt warsztatowy dla młodzieży".

Jego celem było budowanie zaufania i więzi potrzebnej w pracy aktora teatralnego, wyrażanie emocji i ekspresji ciała poprzez ćwiczenia ruchowe, głosowe i improwizacje oraz stworzenie klimatu motywujących do działań artystycznych.

Warsztat poprowadził Daniel Jacewicz, reżyser teatralny, aktor, instruktor teatralny oraz założyciel teatru „Brama" w Goleniowie. W warsztacie uczestniczyło 12 uczniów Zespołu Szkół Nr 1. Liczba uczestników została dopasowana do wytycznych, obowiązujących ze względu na pandemię COVID -19.

Ćwiczenia wykonywane pod okiem prowadzącego polegały na wzajemnej inspiracji, przekraczaniu barier i blokad emocjonalnych, neutralizowaniu zahamowań w kreowaniu postaci, poszukiwaniu w sobie prawdziwych emocji. Młodzież uczyła się pracy w grupie, poznając się nawzajem i ucząc się zaufania do partnera. Warsztaty obejmowały również ćwiczenia emisji głosu.
Warsztaty objęte zostały patronatem starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego a ich organizatorem było Stowarzyszenie Sapere Aude oraz Powiat Kołobrzeski.
Komentarze  
-1 #1 Fred 2020-10-05 09:19
Dawni uczniowie pozdrawiają p. Mikłasza :D

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA