×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Niemal miesiąc temu kołobrzeski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie nasadzeń drzew w wybranych miejscach naszego miasta. Właśnie ogłoszono realizatora tego zadania – to firma z Santoka. W konkursie wzięła udział również Zieleń Miejska, jednak spółka zaproponowała najmniej korzystną ofertę z czterech złożonych. - To kwestia m.in. jakości materiałów – mówi Jacek Kurzaj, nowy prezes firmy.

Przedmiotem zamówienia miasta było wykonanie 375 nasadzeń drzew w wybranych miejscach w Kołobrzegu oraz ich utrzymanie w okresie gwarancyjnym. Młode drzewa mają pojawić się m.in. w takich miejscach jak; tereny zielone przy ul. Szarych Szeregów, cmentarz komunalny przy Pomniku Pamięci Polaków Pomordowanych, dojściu do plaży przy ul. Arciszewskiego oraz w parku na Jedności Narodowej i w parku B. Krzywoustego. Nowe nasadzenia będą również wykonane wzdłuż ścieżki rowerowej od ul. Rybackiej do ul. Bałtyckiej. Będą to takie drzewa jak m.in. żywotniki olbrzymie, buki pospolite, dęby i grabie.

W przetargu wzięły udział cztery firmy; dwie z nich – z Santoka i Stramnicy, złożyły oferty poniżej 300 tys. zł, przy czym najkorzystniejszą z nich okazała się propozycja spółki Paya z Santoka, która zaoferowała wykonanie usługi z dodatkowym poszerzonym okresem gwarancyjnym, za niecałe 250 tys. zł. Pozostałe oferty to; kolejno 298 tys. zł, 312 tys zł. i, co wzbudza największe zdziwienie, najwyższa czyli oferta Zieleni Miejskiej. Za wykonanie nasadzeń, bez dodatkowego okresu gwarancyjnego, spółka zażądała ponad 424 tys. zł. Poprosiliśmy o komentarz nowego prezesa spółki. - Nasza cena wynika z dwóch rzeczy; pierwsza to materiały, czyli koszty sadzonek, które chcieliśmy użyć do wykonania usługi, druga to fakt, że jesteśmy firmą zatrudniającą pracowników na umowę o pracę, stąd trudno nam zejść z niektórych kosztów. Jest to po prostu niemożliwe – mówi Jacek Kurzaj i podkreśla, że dotychczas spółka wygrała 12 z 14 ogłoszonych przetargów.

Zlecenie kołobrzeskiego urzędu wykona spółka Paya z Santoka.
Komentarze  
+11 #1 Poecilus 2020-10-05 21:52
"Będą to takie drzewa jak m.in. żywotniki olbrzymie, buki pospolite, dęby i grabie."
Interesujący jest gatunek grabie. Pozostałe dość powszechne.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA