×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Ośrodek „Posejdon” nie jest jedynym sanatorium w którym wykryto zakażenie koronawirusem. Po poniedziałkowej konferencji starosty Tomasza Tamborskiego, postanowiliśmy sprawdzić jakie procedury są obecnie wdrażane w przypadkach potwierdzenia zachorowania na Covid-19 wśród pensjonariuszy takich ośrodków.


Przypomnijmy; ponad tydzień temu wykryto zakażenie koronawirusem u jednego z kuracjuszy w „Posejdonie”. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do koszalińskiego szpitala, a około 200 osób przebywających w tym czasie w sanatorium, zostało poddanych kwarantannie w pobliskich izolatoriach. Niemal 50 osobową załogę sanatorium również skierowano na izolację w warunkach domowych. Sam ośrodek został zamknięty, a jego pomieszczenia zdezynfekowane.

Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, potwierdziła nasze informacje,że zakażenia są rejestrowane również w innych ośrodkach. Jednak, jak wynika z odpowiedzi urzędniczki, kwarantannie podlegają obecnie jedynie osoby z bezpośredniego kontaktu z zakażonym. Osoby z pośredniego kontaktu objęte zostają nadzorem epidemiologicznym, co w praktyce oznacza obserwację własnego organizmu. Od czasu sytuacji z ośrodkiem „Posejdon” nie zamknięto również żadnego innego obiektu, a osoba odpowiedzialna za podjęcie tej decyzji czyli dyrektor kołobrzeskiego sanepidu Jacek Ekk-Cierniakowski został odwołany ze swojego stanowiska. Więcej informacji tutaj.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA