×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Do zarzutów sformułowanych przez Krzysztofa Bartyzela odnieśli się, wywołani przez pomysłodawcę festiwalu Sunrise, radni Rady Miasta. Samorządowcy tłumaczyli swoją decyzję o tym, aby nie oddawać lotniska w Podczelu w 9-letnią dzierżawę.

- Głosowaliśmy w interesie miasta, lotnisko w Podczelu to ogromny majątek i musimy określić jego funkcję (plan zagospodarowania przestrzennego – dop.red.). Słowa pana Bartyzela odbieramy jako nacisk i szantaż, sprzeciwiamy się temu – mówił podczas specjalnie zorganizowanej konferencji radny Piotr Lewandowski. Adam Hok z Nowego Kołobrzegu podkreślał, że nikt nie chce „wyrzucić Sunrise” z Kołobrzegu. - Jest umowa, jest zgoda, aby trzy edycje festiwalu mogły się tutaj odbyć – tłumaczył Hok. Radny podkreślił również, że festiwal przez wiele lat miał corocznie podpisywaną umowę, było to wówczas, gdy odbywał się na terenie amfiteatru. Jak zaznaczył, nie było wówczas problemu z jego organizacją.


Więcej w materiale video.


Tymczasem w internecie krąży już, w tej sprawie, petycja online pod nazwą „Wyraz braku poparcia dla Rady Miasta Kołobrzeg”. Nie wiadomo kto jest jej organizatorem, ale wniosek zdobywa coraz większe rzesze zwolenników. „Jeśli uda się zebrać 7000 tysięcy podpisów petycji zainicjujemy proces referendum lokalnego dotyczącego odwołania Rady Miasta Kołobrzeg” - pisze organizator petycji.ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA