×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Setki komentarzy i reakcji na fb, petycja wyrażająca „brak poparcia dla działań Rady Miasta” - to efekt czwartkowej konferencji Krzysztof Bartyzela, podczas której pomysłodawca Sunrise Festival nie przebierał w słowach, gdy mówił o radnych przeciwnych 9-letniej dzierżawie lotniska w Podczelu.

„Brak słów(...). Jeszcze trochę i cała młodzież wyjedzie, bo ani mieszkać, ani zabawić się w betonowisku nie będzie gdzie”, „Brak szacunku dla poważnego przedsiębiorcy”, „Kołobrzeg bez Sunrise, to totalne sanatorium, sami starzy ludzie”, „1600 podpisów w ciągu pół dnia oznacza, że mieszkańcy mają inne zdanie, niż radni, którzy powinni słuchać ich głosu” - to tylko niektóre z ponad 600 komentarzy, które znalazły się na portalu e-kg pod wczorajszą konferencją Krzysztofa Bartyzela.


Kolejnym efektem sprzeciwu zwolenników festiwalu jest petycja, która ma za zadanie, jak wyjaśnił Filip Bartyzel (brat Krzysztofa) na swoim profilu fb „pokazać jak wielka i silna jest rodzina Sunrise”. Dotychczas dokument, który ma wyrazić sprzeciw wobec działań kołobrzeskiej Rady Miasta, podpisało blisko 3 tys. osób z Kołobrzegu i całej Polski.


Oświadczenie w tej sprawie ukazało się również na oficjalniej stronie Sunrise Festival (przesłano je także do mediów – dop.red.). Organizatorzy tłumaczą w nim, dlaczego są zmuszeni poszukiwać nowego miejsca dla tego wydarzenia, a następna edycja festiwalu ma być ostatnią, która odbędzie się w Kołobrzegu. „Niemożliwe jest dalsze inwestowanie, bo przez zaproponowany okres dzierżawy – do 31 sierpnia 2024 roku – stopa zwrotu będzie karkołomna do uzyskania przy obecnych warunkach epidemii”. I jak dalej czytamy „teren lotniska w Podczelu od kilkunastu lat stał pusty i zaniedbany. Kiedy MDT Production doprowadziła go do porządku i zainwestowała tam kilka milionów złotych część radnych zaczęła się nim interesować i wymagać stworzenia przez miasto planów zagospodarowania przestrzennego. „Gdzie byliście dla mieszkańców Podczela 5, 10 lat temu? My zainwestowaliśmy wielkie pieniądze w dzierżawione miejsce, które teraz radni chcą poddawać przetargom” - pytał współorganizator wydarzenia”.


Przypomnijmy; część radnych przeciwnych 9-letniej dzierżawie lotniska w Podczelu dla organizatora Sunrise Festival, wygłosiło wczoraj krótki briefing. Wyjaśniali, że brak zgody na wieloletnie oddanie lotniska wynika, ich zdaniem, z potrzeby stworzenia dla tego miejsca planu zagospodarowania przestrzennego.


Zobacz także:

Łzy i ostre słowa w kierunku radnych. Krzysztof Bartyzel: „wystawiamy Sunrise Festival na poszukiwanie nowego domu” (video)

„Nikt nie jest przeciwko Sunrise”. Radni odnieśli się do zarzutów Krzysztofa Bartyzela (video)

Anna Mieczkowska deklaruje mediacje w sprawie Sunrise. „Uważam, że festiwal powinien pozostać w Kołobrzegu” (video)

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA