×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Tylko do północy można oddać głos na projekty zgłoszone do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.  Kołobrzeżanie mogą wybierać spośród 14 projektów. Sześć z nich to inicjatywy ogólnomiejskie a osiem to osiedlowe. W tym roku każdy mieszkaniec miasta może oddać głos na jeden projekt ogólnomiejski oraz na jeden projekt osiedlowy.

Głosować można elektronicznie bezpośrednio na stronie https://bo.kolobrzeg.pl/. Głosowanie zostanie zakończone 5 listopada o godz.23.59. Można wybrać też metodę tradycyjną i wypełnić papierową kartę do głosowania, która dostępna jest w Biurze Podawczym Urzędu Miasta przy ul. Ratuszowej 13. Kartę do głosowania można pobrać również bezpośrednio [tutaj] i dostarczyć do biura podawczego przy ul. Ratuszowej. W czwartek Urząd Miasta otwarty jest do godz.14.00.

Lista projektów:

OGÓLNOMIEJSKIE:

1.Plac Muzyków – przestrzeń pełna dźwięków dla wszystkich

W ramach projektu powstanie scena plenerowa-podest do tańca,miejsce do wspólnej zabawy oraz jedyny w mieście plac zabaw z urządzeniami do zabawy dźwiękiem i ruchem.Każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie:najmłodsi jedyne takie w mieście,nietuzinkowe urządzenia do zabawy,młodzież przestrzeń do gier i zabaw ruchowych, starsi miejsce do relaksu i wspólnych spotkań.Plac jest jak układanka z puzzli, pozwala dobudowywać kolejne elementy i układać je niczym klocki,w zależności od oczekiwań mieszkańców.

2.Miejskie Parki Grillowe

Miejskie Parki Grillowe to projekt, który zakłada założenie w 3 lokalizacjach w Kołobrzegu odpowiedniej infrastruktury, w których można bezpłatnie i legalnie zorganizować rodzinny piknik z wykorzystaniem publicznie dostępnego miejsca do grillowania.Przygotowanie stałego bezpłatnego, publicznego miejsca do grillowania we wskazanych lokalizacjach: 1. Os. Ogrody przy ul. Żółkiewskiego 2. Obrzeża Parku Dąbrowskiego 3. teren nad Kanałem Drzewnym na wysokości Przedszkola Miejskiego nr 1.

3.Utwardzenie kostką głównego dojścia do plaży zachodniej w parku im. Jedności Narodowej

Wyłożenie kostką głównej alei w parku im. Jedności Narodowej wiodącej na plażę. Obecna nawierzchnia jest gliniasta i nie spełnia wymogów bezpiecznego przejścia (deszcz- błoto, susza- tumany kurzu). Z dojścia tego korzystają mieszkańcy Kołobrzegu, okolicznych gmin oraz turyści.

4.Budowa skate parku z mini rampą dla bmx

Projekt zakłada utworzenie skateparku o najbogatszej infrastrukturze, spośród istniejących już w mieście Kołobrzeg. Wyposażone w następujące urządzenia Quarterpipe ,Funbox + grindbox 3/3 + poręcz 2/3, Poręcz prosta 1, Ławka 1, Minirampa H150

5.Festiwal muzyczny „Nowa Fala Kołobrzeg 2021”

Projekt zakłada festiwal muzyczny zawierający występy 4 lub 5 topowych polskich wykonawców. Festiwal "Nowa Fala Kołobrzeg 2021" ma spełnić potrzeby kulturalne mieszkańców Kołobrzegu. Koncerty będą darmowe i dostępne dla każdego zainteresowanego. Klucz doboru artystów zapewni satysfakcję w odbiorze dla szerokiego grona odbiorców bez względu na kategorię wiekową i zainteresowania muzyczne.

6.Kołobrzeg Sea Eco Education

Edukacja w zakresie zależności pośredniej lub bezpośredniej od wody w szczególności morza, budowanie eco podejścia mieszkańców w stosunku do naszego wspólnego dobra jakim jest morze po przez sztukę, zabawę, warsztaty, taniec i film jak i aktywne czerpanie z korzyści dóbr morza i plaż.

OSIEDLOWE:

Osiedle nr 1 Solne Zdroje

1.„Zabawowy Raj” dla dzieci

Rozbudowa placu zabaw z uwzględnieniem zarówno dzieci najmłodszych, jak i tych starszych, znajdującego się przy zbiegu ulic Armii Krajowej, Dworcowej oraz Łopuskiego.

Osiedle nr 4 Radzikowo

1.„Strefa malucha” – urządzenia zabawowe na Placu 3 Pokoleń

Plac 3 Pokoleń cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i odwiedzających nasze osiedle.Jak nazwa placu wskazuje to 3 pokolenia mają tu swoje miejsce czynnego, aktywnego spędzania czasu wolnego. Cześć placu dla najmłodszych nie jest w pełni doposażona, więc wnioskuję o dodatkowe urządzenia zabawowe (huśtawki, bujaki, karuzelę). Zaspokojenie potrzeby integracji, aktywnego spędzania czasu wolnego to jeden z elementów prawidłowego rozwoju bio-psycho- społecznego młodego człowieka.

2. Zielona Grzybowska Radzikowo III

Zielona Grzybowska - Radzikowo III. Upiększamy własne lokalne otoczenie, społecznie pozytywne i ekologiczne.

Osiedle nr 6 Zachodnie

Oświetlenie ciągu pieszo -rowerowego na odcinku Bałtycka – Rybacka

Oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Bałtycka - Rybacka. Oświetlenie zapewni bezpieczeństwo po zmroku dla wszystkich użytkowników na tej trasie.

Osiedle nr 7 Ogrody

1. Strefa relaksu na osiedlu „Ogrody”

Strefa Relaksu na osiedlu "Ogrody" będzie uzupełnieniem oferty dla mieszkańców osiedla. Znajdzie się tam m.in. drewniana altana ogrodowa wraz z grillem, stół piknikowy, a całość uzupełnią stojaki na rowery, pojemniki na odpady oraz regulamin korzystania z tego miejsca.

2. Festyn z okazji rozpoczęcia lata 2021 na osiedlu „Ogrody”

Celem projektu jest zorganizowanie festynu z okazji rozpoczęcia lata na osiedlu "Ogrody". Festyn miałby odbyć się 26 czerwca lub 3 lipca (sobota). Podczas festynu, który miałby być skierowany do mieszkańców osiedla "Ogrody" nie mogłoby zabraknąć animacji, zabaw, dmuchańców, stoisk z watą cukrową oraz fotobudki, a także muzyki granej przez DJ'a.

Osiedle nr 8 Rzemieślnicze

1. Remont chodnika wokół stawu w parku im. Bolesława Krzywoustego

Przełożenie chodnika (remont) wokół stawu w parku im. Bolesława Krzywoustego

Osiedle nr 9 Podczele

1.Wymiana infrastruktury sportowej placu zabaw przy ul. Grodzieńskiej

Projekt zakłada przebudowę placu zabaw usytuowanego przy ulicy Grodzieńskiej (osiedle Podczele) oraz zwiększenie bezpieczeństwa tego miejsca i korzystających z niego dzieci. Zaplanowano wymianę i przeniesienie huśtawki dwustanowiskowej, demontaż starej piaskownicy i montaż nowej piaskownicy zamykanej. Najważniejszym dla dzieci aspektem tego miejsca jest mini boisko do gry w piłkę nożną - zostaną zamontowane 2 nowe bramki, piłko chwyt o wymiarach 15m szerokości na 4 metry wysokości oraz 10 metrowe ogrodzenie. Zakup i montaż progu zwalniającego przy ulicy Grodzieńskiej 3 z tylu budynku dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo dzieci.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA