×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W najbliższa niedzielę w Kołobrzegu zaplanowano dwa biegi upamiętniające 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy chętni będą mieli do wyboru dwa dystanse: 21 km w Kołobrzeskim Półmaratonie Niepodległości oraz 10 km w Kołobrzeskim Biegu Niepodległości.

Celem wydarzenia jest upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, promocja partnerów akcji, oraz upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu. Biuro Zawodów usytuowane będzie na Kortach Tenisowych przy ulicy Sikorskiego zostanie otwarte o godzinie 8:00. Wtedy też rozpocznie się wydawanie pakietów startowych. W tym roku start biegu ponad 21 km zaplanowano o godz.10.30. Maksymalny czas na pokonanie trasy wynosi 3 godziny. 10 minut później wystartuje Kołobrzeski Bieg Niepodległości na dystansie 10 km. Tutaj limit czasu na pokonanie dystansu w biegu wynosić będzie  1 godzinę i 30 minut.

Jak czytamy w komunikacie organizatorzy apelują aby w dniu biegu nie korzystać ze ścieżki rowerowej do Ustronia Morskiego w godz. od 10:30 do 12:30. Ze względu na panująca sytuację epidemiologiczną prosi się również o nie gromadzenie się publiczności na miejscu startu i mety. Zawodnicy na starcie mają zostać rozstawieni w odległościach co najmniej 1,5 metra.

W biegach łącznie weźmie udział około 300 zawodników.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Kołobrzeg, Urząd Gminy Kołobrzeg, Urząd Gminy Ustronie Morskie, Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, Stowarzyszenie „Bieg Zaślubin” Kołobrzeg oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA