×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Senator Janusz Gromek i starosta Tomasz Tamborski z Koalicji Obywatelskiej zorganizowali konferencję prasową z przedstawicielami branż gastronomicznej i turystycznej. - Apelujemy o osobny pakiet pomocowy dla gospodarek jednoimiennych typu Kołobrzeg – mówił Tamborski.

Wraz z politykami podczas konferencji, wystąpili również przedstawiciele branż; gastronomicznej (Magda Wichłacz) oraz hotelarskiej (Ryszard Woźniak oraz Adam Hok) czyli tych,  które najwięcej straciły w wyniku wprowadzonych dotychczas obostrzeń. - Podczas wiosennego lockdownu mieliśmy w odwrocie lato i możliwość zarabiania, teraz nie mamy pojęcia co zrobić, aby przetrwać – mówiła Magda Wichłacz, podkreślając, że restauratorzy są już zmuszeni do zwalniania części pracowników. Adam Hok zaznaczył, że dotychczas przedsiębiorcy nie otrzymali żadnej realnej pomocy, ani informacji czy taka w ogóle jest planowana. Wszystko także przez fakt, o czym mówili zgromadzeni, że posiedzenie sejmu, na którym miały być uchwalane ustawy pomocowe, zostało przełożone o dwa tygodnie. - Sprzeciwiamy się temu. Cała Koalicja Obywatelska chce pilnego zwołania posiedzenia sejmu – mówił senator Janusz Gromek. Polityk podkreślił również, że sytuacja polskich przedsiębiorców z wielu branż jest dramatyczna. - Jest rozpacz i strach (…) ponad milion ludzi zostało pozbawionych dochodu – informował.

Zobacz całą konferencję w materiale video.


Komentarze  
+26 #1 Wielki_Szu 2020-11-06 14:38
Pieprzone lewactwo teraz chce pieniądze od rządu po tych protestach, po których jest wzrost zakażeń. Co za hipokryci.
+33 #2 Mycek 2020-11-06 19:10
Panowie Gronek i Tamborski żal ściska tyłek jak Was się słucha panie Tamborski czemu miało służyć porównani października tego roku do ubiegłego co pan chciał udowodnic? panie Gronek jak na senatora to za mało pan może nie spać po nocach i zamartwiać się .To robią ludzie prAcujacy właśnie w tych ośrodkach wczasowych zekomo tak biednych jesteście panowie bardzo bardzo infantylni żenada.
+31 #3 KicPic 2020-11-06 23:46
Wysłuchałem. Trzy sprawy. Dopiero na koniec padają słowa że covid to zagrożenie, choć to były raczej pobożne życzenia zdrowia. Druga. Wyobrażam sobie dramat zatroskanych szefów gdy muszą wywalać na bruk dobrze zarabiających pracowników, taki sarkazm bo mówimy o 80% na najniższej krajowej. No i rząd zaskoczony, rząd powinien. Żadnemu przedsiębiorczemu nie wpadło do głowy że rząd jest w podobnej sytuacji jak oni. Został zaskoczony i tak naprawdę nie wie co będzie zmuszony podjąć jutro, pojutrze, za tydzień żeby ratować życie ludzkie. Musi decydować komu nie dać żeby dać temu co po pandemii wpłynie realnie na odbudowanie gospodarczego pociągu, przecież Wy teraz robicie dokładnie to samo w swoich firmach. Na koniec zostawiłem sobie wypowiedź tej Pani której nazwiska nie zapamiętałem. Droga Pani, mówiąc że wczoraj musiała się Pani rozstać z pracownikiem zatrudnionym na stałe chciałbym wiedziec jak Pani to zrobiła i czy to u Pani standard. Sięgając do przepisów nie znalazłem takiego trybu rozstania, no chyba że upadłość.
Można by tak jeszcze długo ale po co, był krzyk wszystko w prywatne ręce bo lepiej zarządzane, teraz mamy dajcie i wróć komuno. Dobranoc.
+3 #4 keniak 2020-11-09 18:55
GestaPOwskie bydło [...]al.ć biednemu na .[...] mam nadzieję że w przyszłych wyborach was k.rwy złodzieje pogonimy w końcu i prześwietlimy wasze majątki

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA