×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Od czwartku właściciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. E.Gierczak w Kołobrzegu nie mają prądu. Odcięła go spółka Energa S.A, z którą działkowicze mieli podpisaną umowę. Dlaczego firma przerwała dostawę prądu? Bo, jak twierdzi Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców, koncern chce zwrotu od organizacji ponad 300 tys. zł, które uważa za dług. - Jesteśmy w sporze sądowym, a nasi prawnicy uważają obecne działania Energi za bezprawne – mówi Ryszard Nowak, wiceprezes OZ PZD z Koszalina, gospodarz kołobrzeskich działek.
Czego dotyczy spór sądowy między organizacją a państwową spółką? – Według koncernu mamy do zapłacenia 330 tys. zł długu za prąd. Powód? Około 2, 3 lat temu Energa zmieniła licznik prądu i sposób naliczania. I choć płaciliśmy regularnie za wszystkie otrzymane faktury, firma naliczyła, że wstecznie powinniśmy płacić więcej. Stąd dług rzędu 330 tys. zł, z którym my, jako Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców absolutnie się nie zgadzamy – twierdzi Ryszard Nowak. To właśnie ta sytuacja doprowadziła do sporu sądowego między koszalińskim PZD a Energą. Rozprawy w Gdańsku i Koszalinie toczą się od kilku miesięcy.

Choć daleko do ich rozstrzygnięcia, od wczoraj firma zaprzestała dostawy prądu do ogródków działkowych. Zdaniem PZD z Koszalina to działania bezprawne. - Oddaliśmy sprawę naszym prawnikom, powiadomiliśmy również senatora Piotra Zientarskiego o zaistniałeś sytuacji. Staramy się robić wszystko, aby dostawa prądu została jak najszybciej wznowiona – mówi Nowak.

Poinformowani przez nasz portal, sprawą zainteresowali się również lokalni samorządowcy; radny Bogdan Błaszczyk oraz władze miasta.
Obecnie czekamy na stanowisko Energi S.A., które również przedstawimy. Do firmy skierowaliśmy pytania o powód i podstawę prawną podjętych działań.
Do tematu wrócimy.
Komentarze  
+5 #1 Fred 2020-11-07 16:49
Wybory prezydenckie wygrali, dostałeś 13-stą emeryturę 800zł to teraz oddasz wyssane z palca 1000zł...
0 #2 szczypawka13 2020-11-09 18:49
Spółka bierze przykład z Rządu.Prawo? tylko dla wybranych."Ciemna masa " tylko do głosowania i zapier.....dalania za miskę ryżu

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA