×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące „wykorzystania turystycznych obiektów noclegowych położonych w obszarach nadmorskich w lipcu i sierpniu 2020 r.”. Kołobrzeg jest liderem zestawienia, co oznacza, że podczas minionych wakacji to właśnie w naszym mieście turyści zatrzymywali się na dłuższy urlop.

Jak podaje GUS „najwięcej noclegów udzielono w obiektach zlokalizowanych w Kołobrzegu – 729,9 tys, co stanowi 1/10 wszystkich noclegów udzielonych w tym obszarze. Skorzystało z nich ponad 128 tys. turystów. Oznacza to, że w czasie miesięcy wakacyjnych, na 100 mieszkańców miasta przypadło 278 turystów korzystających z bazy noclegowej i 1579 noclegów”.


Według raportu, zaraz za naszym miastem, uplasował się Gdańsk, gdzie w okresie wakacyjnym z ponad 645 tys. noclegów skorzystało 221 tys. turystów. Dalej znajduje się Mielno, później Rewal, następnie Władysławowo i Świnoujście, gdzie z 465 tys noclegów skorzystało 117 tys. turystów. Ranking kończą Ustronie Morskie (291 tys. noclegów, 52 tys. turystów) oraz Międzyzdroje.


Co ciekawe, jak podaje instytucja, mimo trudnej sytuacji epidemicznej „w okresie wakacyjnym br. obszary nadmorskie cieszyły się większą popularnością niż przed rokiem”. W obiektach noclegowych zlokalizowanych na terenie gmin nadmorskich przebywało, w ciągu wakacji, 25,9 procent wszystkich ogólnie nocujących w obiektach turystycznych. W 2019 roku odsetek był niższy – 21,3 tys.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA