×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Każdego roku, wraz ze spadkiem temperatur, policjanci podejmują wzmożone działania prewencyjne zmierzające do udzielania pomocy osobom narażonym na wychłodzenie.

Jak informuje policja; mundurowi, podczas codziennej służby, kontrolują znane im miejsca gromadzenia się i przebywania osób bezdomnych, przekazują im informacje o instytucjach pomocowych, a w razie potrzeby przewożą do dostępnych noclegowni. Policjanci codziennie zwracają uwagę na osoby przebywające na przystankach komunikacji publicznej, w pustostanach, przemieszczające się pieszo lub przebywające na terenach pozamiejskich, odkrytych i w lasach.

Policja jest zobligowana do udzielenia pierwszej pomocy, wezwania służby zdrowia oraz przewiezienia osoby potrzebującej do miejsca zamieszkania lub innego schronienia.

Dlatego mundurowi wystosowali specjalny apel w tej sprawie, który publikujemy poniżej.

„Nie przechodźmy obojętnie obok osób leżących na przystankach czy ławkach w parku, zwłaszcza, gdy znajdują się pod wpływem alkoholu. Ci ludzie także potrzebują naszej uwagi i pomocy. Jeden telefon wystarczy, by odpowiednie służby przyjechały na miejsce. Skuteczność policyjnych działań, w dużym stopniu zależy również od aktywności innych osób. Korzystając z numeru alarmowego 112, informujmy o osobach, które takiej pomocy potrzebują.

Bardzo przydatnym narzędziem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można wskazać funkcjonariuszom, które miejsce powinni objąć szczególnym nadzorem. Nie zapominajmy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112”.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA