×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Zarząd Portu Morskiego chce nawiązać współpracę z partnerami prywatnymi, dzięki którym uda się uruchomić w Kołobrzegu pierwszy tramwaj wodny. Być może znajdą się również chętni na zorganizowanie wypożyczalni sprzętu motorowodnego. - Chcemy się rozwijać, szukamy możliwości na rozwój i uatrakcyjnienie oferty miasta. My mamy infrastrukturę, czekamy na kogoś z wiedzą, sprzętem i doświadczeniem – mówi Artur Lijewski, prezes spółki.

Na oferty, Zarząd Portu Morskiego, czeka do połowy grudnia. Jak podkreśla Artur Lijewski, chętni na zorganizowanie tramwaju pojawili się już w ubiegłym roku. - Wówczas jednak były obawy, co do tego, jak będzie wyglądał sezon w dobie pandemii i dlatego pomysł przenieśliśmy na kolejny rok – mówi szef spółki.Tramwaj wodny, według oferty przedstawionej przez ZPM, miałby kursować od wiosny do jesieni. Jego trasa ma być uzgadniana indywidualnie, z możliwością korzystania z Parsęty i wszystkich portów; Jachtowego, Rybackiego i Pasażerskiego. Natomiast wypożyczalnia sprzętu motorowodnego będzie funkcjonowała na wodach Parsęty. Organizator projektu musi dysponować najmniej dwiema jednostkami, jedna z nich miałaby być dostępna dla tych osób, które nie posiadają patentów.Zainteresowani mogą przesyłać swoje oferty na maila; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Komentarze  
+7 #1 szczypawka13 2020-11-27 07:45
Najpierw trzeba doprowadzić do dobrego stanu zapiaszczony i zamulony kanał drzewny.W innym przypadku do motorówek trzeba by dokręcić koła

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA