×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Prezydent Anna Mieczkowska została zobligowana przez Radę Miasta do przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie umiejscowienia głazu katyńskiego w centrum Kołobrzegu.

 

Takie postępowanie wynika z uchwały, którą radni podjęli w lipcu tego roku. Uchwała konkretyzuje jaki zakres spraw dotyczących Kołobrzegu powinien podlegać konsultacjom społecznym. Należą do nich m.in. lokalizacje nowych pomników. W takim przypadku ważna jest opinia mieszkańców.

 

Przypomnijmy; obelisk upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej i innych miejsc kaźni Polaków to inicjatywa Stowarzyszenia Budowy Pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej. Wniosek w tej sprawie został przedłożony radnym. Inicjatorzy chcieliby alby taki głaz ze specjalną tablicą i o wymiarach; 120 cm wys., 70 cm szerokość i 40 cm grubość, stanął na Skwerze Pionierów.

 

Za taką lokalizacją opowiedziała się część radnych. Przeciwny jest m.in. kołobrzeski magistrat, który uważa, że miejscem odpowiednim na taką inicjatywę jest miejski cmentarz.

Komentarze  
+31 #1 Wojtek ZKL 2020-11-27 11:59
podzielam stanowisko większości radnych głosujących za tą uchwałą.
Skwer powinien się kojarzyć z radością i zabawą, a nie cierpieniem i śmiercią. Cmentarz jest odpowiedni, a na skwerze niech zagości radość, muzyka, śpiew i rozbiegane dzieci.
+5 #2 Zalogowany 2020-11-27 16:26
Zgadzam się pod warunkiem, że on będzie symbolizował polskie dziadostwo: karton, paździerz, płyta osb. Proponuję przygotować specjalną instalację z płyty osb, następnie wystawić ją na deszcz, słońce i wiatr. Jak to się rozpulchnie, rozlezie na wszystkie strony wtedy to zabezpieczyć jakimś lakierem lub żywicą przed dalszą degradacją. Można też ewentualnie użyć kartonu, takiego rozkapcianego po deszczu itp. Na taki pomnik bym się zgodził. Paździeż i dziadostwo - to symbole tego kraju.
0 #3 szczypawka13 2020-11-29 19:35
Upamiętnienie zbrodni katyńskiej zasługuje na pamięć.Ale z tego głazu zrobi się "katastrofa smoleńska" i wszystko stanie się podziałem

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA