×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Regionalne Centrum Kultury dla swoich najmłodszych widzów ponownie przygotowało cykl premierowych spektakli w wykonaniu czołowych teatrów dziecięcych w Polsce. W ramach Poranków Młodego Widza młodzi kołobrzeżanie w miesiącu grudniu zobaczą jeszcze dwa ciekawe spektakle. Wszystkie z nich będą dostępne kanale youtube.pl/Regionalne Centrum Kultury oraz na facebooku: https://www.facebook.com/rck.kolobrzeg.eu/.


„Kolędowa noc” TeatrRyle - 20 grudnia godz.11.00

to przedstawienie szopkowe, które w humorystycznej konwencji opowiada historię Bożego Narodzenia. Wszystko zaczyna się od stworzenia świata i pierwszych ludzi na ziemi – Adama i Ewy. Nagle w raju pojawia się podstępny wąż, który namawia do zjedzenia zakazanego owocu. Jak historia dalej się potoczy – my dorośli wiemy ale dzieciom warto ją przybliżyć, by Gwiazdka nie kojarzyła się jedynie z choinką i prezentami. Opowieść jest przeplatana kolędami i pastorałkami. Na scenie pojawiają się piękne, utrzymane w stylistyce ludowej, tradycyjne szopkowe lalki. Spektakl od lat 3.

„Zimowa układanka" Teatru Wariate 27 grudnia godz.11.00

„Zimowa układanka" Teatru Wariate - to spektakl opowiadający bożonarodzeniową historię. Oparty na motywach tradycyjnej pastorałki, przedstawia ją w niekonwencjonalny sposób, z poczuciem humoru. Przedstawienie przybiera formę zabawy w teatr - sceną staje się dziecięcy pokój. Porozrzucane klocki stwarzają pretekst do budowania nowych teatralnych przestrzeni. Zwykłe przedmioty i zabawki zamieniają się w aktorów. I tak Józef i Maryja to urocze szmaciane lalki, Trzej Królowie to pluszowe pieski, a w rolę złego Heroda wciela się...Miś. W spektaklu nie zabraknie pięknych kolęd, wzruszających i zabawnych scen, a także odrobiny magii na koniec... „Zimowa układanka", to przedstawienie pełne świątecznego ciepła, które rozgrzeje serca nie tylko najmłodszych widzów!


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA