×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Pomoc z unijnego projektu „Razem dla DPS” trafi do pracowników Domów Pomocy Społecznej na terenie powiatu kołobrzeskiego. Przyznane granty zostaną przeznaczone na dodatki dla personelu dla DPS-ów w Gościnie i Włościborzu. W piątek w gabinecie starosty powiatu kołobrzeskiego podpisana została kolejna umowa na realizację projektu.

O przyznanie środków finansowych na wypłatę dodatków do wynagrodzeń dla pracowników wnioskował powiat. Suma przyznanego wsparcia w tym rozdaniu wyniosła dla DPS Włościbórz - 165.438,47 złotych a dla  DPS Gościno - 99.856,52 złotych. Dodatkowe wsparcie dla personelu pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, będącego w dyspozycji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt „RAZEM dla DPS" realizowany jest dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (84,28 %) oraz budżetu państwa (15,72 %). Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego odpowiada za organizację, przeprowadzenie i rozliczenie konkursu grantowego.

- „Celem udzielania grantów jest łagodzenie skutków pandemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom, w szczególności dla osób znajdujących się w grupie ryzyka. Pracownicy DPS-ów, podobnie jak cała kadra medyczna, potrzebują takiego wsparcia. Wniosek Powiatu Kołobrzeskiego o przyznanie dodatkowych środków dla DPS Gościno i DPS Włościbórz został rozpatrzony pozytywnie, a dziś podpisaliśmy umowę na kwotę 265 294,99 złotych, z czego bardzo się cieszę" - skwitował zaraz po podpisaniu umowy starosta kołobrzeski, Tomasz Tamborski

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA