×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Do kołobrzeskiego magistratu wpłynęło pismo od Wód Polskich z informacją o planowanym w przyszłym roku udrożnieniu Kanału Drzewnego. Instytucja zamierza m.in. usunąć łachy w tym miejscu.
Zapytaliśmy więc, czy plan prac WP obejmie również działania związane z udrożnieniem rzeki Parsęty, o które od lat apelują władze samorządowe. - Zamierzamy zlecić ekspertyzę – informuje rzecznik prasowy Michał Kaczmarek. O potrzebie wykonania ekspertyzy, która pozwoli na usunięcie wielkiej łachy z Parsęty, instytucja informowała od dawna, jednak nie było na nią pieniędzy. Okazuje się jednak, że w przyszłym roku taka ekspertyza zostanie wykonana.


Poniżej publikujemy pismo od rzecznika prasowego Wód Polskich w Szczecinie:


„Wody Polskie planują w roku 2021 zlecić opracowanie eksperckiej opinii o charakterze hydrologiczno-przyrodniczym, która odpowie w jakim zakresie podejmować roboty w korycie rzeki Parsęty przy moście w ul. Kamiennej. Jest to temat wymagający zagłębienia z punktu widzenia środowiskowego, gdyż naruszenie struktury łachy będzie mieć duży wpływ na cały ekosystem Parsęty. Mowa między innymi o naruszeniu struktury dna. Musimy być pewni, że nasze działanie nie przyniesie szkód ekologicznych. Ważne jest również zabezpieczenie przeciwpowodziowe mieszkańców miasta, nieodpowiedzialne naruszenie tej przestrzeni mogłoby stanowić zagrożenie.”
Komentarze  
-6 #1 szczypawka13 2020-12-11 08:07
Czyżby obecny Rząd zaczął zwracać uwagę na postulaty "ciemnej masy"?Dotychczas społeczeństwo drugiej kategorii nie miało prawa głosu o swoim bycie

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA