×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Kołobrzeski magistrat poinformował, że nie otrzymał dofinansowania z Regionalnego Funduszu Inwestycji Lokalnych na dwa ważne projekty o które wnioskował kilka miesięcy temu.

Są to; renowacja zabytkowego ratusza wraz z Młodzieżowym Centrum Kultury Adabar oraz rewitalizacja parku im. Fredry w Kołobrzegu. Prezydent już zapowiedziała, że złoży odwołanie w tej sprawie. - Spełniliśmy wszystkie warunki konkursu, chcę wiedzieć, dlaczego więc nasz samorząd nie otrzymał pieniędzy, które pochodzą przecież z publicznych środków. Zostaliśmy potraktowani jak obywatele drugiej kategorii – mówi Mieczkowska.


Przypomnijmy; dwa dni temu informowaliśmy, że do gmin naszego powiatu trafi około 22 miliony złotych z RFIL. Dzięki tym środkom powstaną m.in. budynek użyteczności publicznej z przedszkolem oraz świetlicą w Dygowie czy dwa inkubatory przedsiębiorczości (Dygowo, Gościno).


Nie wszyscy jednak pieniądze dostali. Wśród samorządów bez dofinansowań znalazł się m.in. Kołobrzeg. - Trudno nie odczytywać takiej sytuacji bez kontekstu politycznego, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że pieniędzy nie otrzymały te samorządy, które nie boją się merytorycznej krytyki działań rządowych – podkreśla prezydent Anna Mieczkowska. Urzędniczka zaznacza, że Kołobrzeg spełnił wszystkie wymagane w konkursie kryteria. - To jest konkurs, a ten ma swoje zasady, nie ma tutaj miejsca na dowolność. Dlatego zwróciłam się również o informacje w sprawie kryteriów oceniania, nazwisk członków komisji i ogólnie wszystkich podstaw, którymi kierowano się przy przyznawaniu środków; zrobiłam to w trybie dostępu do informacji publicznej . – wyjaśnia prezydent.


Jak informuje portalsamorządowy.pl przy podziale pieniędzy pominięto większość dużych miast, a a także takie gminy jak Sopot, Płock, Opole, Świdnicę, Elbląg, Ełk. Część samorządowców mówi o podziale środków według „partyjnego klucza”.
Komentarze  
+24 #1 001 2020-12-11 14:08
hahahaha - no i nie zdążyłem - dalej tego nie rozumiecie ! - i co zrobicie. Środki są dzielone ale dla każdego chcącego nie starczy. Zmniejszcie zatrudnienie w UM i sobie dajcie najniższą krajową to i na inwestycje starczy. Jak ue zabierze środki przez wasze wrzaski i rozróby to rząd nie tylko nic nie da ale jeszcze zabierze. Szanujmy się jako Naród a rozliczajmy wewnątrz przy wyborach i nie dajmy sobą sterować !
-22 #2 Spocony Grubas 2020-12-12 09:14
Przez wasze wrzaski i rozróby. Czy ty wyszedłeś na wolność po jakimś długim wyroku? Kim ty ku rwa jesteś pajacu. Ręce opadają.
+15 #3 001 2020-12-12 09:35
Nikogo spocony grubasie nie obraziłem - trudno i nic na to nie poradzę że nie zrozumiałeś - nie każdemu jest dane być człowiekiem i myśleć . Z wpisu wnioskuję że jesteś po prostu pustakiem za powłoką spoconego grubasa.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA